26 september, 2011

Kohupiimapontšikud

Laupäeval, tagasiteel Kõrvemaalt Tartusse bensukast pontšikuid ostes, tundsin, et neid rasvapalle ma küll ei taha. Juba reedel olin Maalehe retsepte sirvides leidnud hulgim igasugu kohupiimapallide/pontsikute retsepte ja nii sai idee selgeks, teha neid ise. Peale maratoni kiirelt poodi, kohupiim kõige muu kõrvalt korvi ja koju. Pühapäeva hommikul oli just õige aeg siis katsetada. Saiad ahju saanuna keerasin kiirelt retsepti järgi pontsikutaigna kokku. Et mul oli kohupiima rohkem ja mulle meeldib häid asju alati rohkem teha, mugandasin algset retsepti veidi endale parajamaks.

Algne resept - (minu mugandus)

2 muna (3 muna)
3 sl suhkrut (5 sl)
6 sl jahu (8 kuhjaga)
250 g kohupiima (400 g)
½ tl soola (sama)
½ tl soodat (1 tl)
1–½ kl õli (potti nii, et sai paras)
1 tl äädikat (sama)

Hõõru munad suhkruga vahule (mikserdasin), lisa kohupiim ja sool ning jätka hõõrumist, siis sega jahu tainasse lusikahaaval. Kaks viimast lusikatäit jahu sega soodaga. Pane keedunõu õliga, millesse lisatud äädikas, soojenema. Kui õli on parajalt tuline, võta dessertlusikaga väikesed pikergused tainapallid ja aseta keema. Õlisse kastetud lusikalt libiseb tainas kergesti lahti, aga vajadusel võib ka teise lusikaotsaga lükata (minul ei libisenud, teine lusikas oli abiks). Keera palle õlis, kuni nad põhjast üles kerkivad ja on üleni kollakaspruuni värvusega. Tõsta köögipaberile jahtuma ja õlist nõrguma - nii ei jää väga rasvased!

Kogu protseduurile kulus maksimaalselt pool tundi, seega oli igati õige otsus hommikusse. Lapsed matsutasid mõlema suu poolega neid ja ega Andres ja minagi end väga eemal ei suutnud neist hoida - soojad pontsikud tuhksuhkruga - nämma!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar