17 oktoober, 2013

Haapsalu rätt nr.1 - kolmnurkne ja punane (sallide järjekorras 3-s)

Läksin toona poodi tegelikult kirsipunast lõnga ostma, et aga sellist kohe võtta ei olnud, leppisin tavalise punasega. Müüja lohutas veel, et uus ports lõnga saabub 2 nädala pärast, selleks ajaks saategi antud asja valmis ja tulete uut ostma :)
Et olin suvel ka Haapsalu rätiraamatu saanud, oligi plaan järgmise jaoks sealt inspiratsiooni saada. Mustri valis seekord Loora - mul on raamatu vahele liiga palju lipikuid pandud mustritele, mis meeldivad.
Räti kudumine läks kiirelt, nädal ja valmis. Kolmnurkse põhi-mustriosa sain lausa nädalavahetusega valmis, aega võtsid nupuline äär ja pits. Viimast tegin lausa 3 korda! Esimesel korral raamatu järgi silmi arvutades sain neid kokku 470 - kena hunnik, kas pole? Pits valmis 2 õhtuga, hoog oli suur, kuid seda siis salliga sobitama hakates selgus, et see oli saanud LIIGA pikk. Lisaks oskasin ka ühest kohast lõnga vigastada nii, et antud pits rändas prügikasti. 

Alustasin uuega, valides seekord ka uue mustri (esimene oli hulgade nuppudega, selle valisin lihtsama, ilma nuppudeta). Et esimesel korral jäi pitsi ikka kõvasti üle, lõin teisel korral 330 silma vardale ja sain kiirelt ka valmis...aga oh õnnetust - seekord jäi see ca 50 silma liiga lühike. Ulatus küll kenasti sallile ümber, kuid pitsi tippe ei olnud võimalik ilusasti välja venitada - nurka oleks olnud vaja lisa. Endale teinuna oleksin ilmselt asja nii ka jätnud, et aga laupäeval, päev enne selle pitsi valmimist, oli käinud klassiõde külas ja rätile nö. käpa peale pannud, ei saanud - teisele tehes tuleb ikka maksimum teha. Ja nii ma eile lõpuks salli lõpetasingi - kolmas pits kolmanda mustriga (silmi 410) ja mõõdud lõpetatuna 133 x 130 x 150cm. Ma ise lootsin, et rätt saab suurem, kuid et raamatus oli see ilma igasuguste eeldatavate mõõtudega vaid pildi ja mustrina toodud (ja see viimane meeldis), siis sai nii nagu sai. Loodan, et Helina on rahul, nädalavahetusel saan ka üle anda.
Eile sai varrastele uus rätt, seekord valge. Mustri (lilleaia oma) valis tuttav Rakverest, kes selle ka lõpuks endale saab :) Head ootust!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar