28 jaanuar, 2014

Haapsalu sall nr. 5 - Metspiibelehekiri

Haapsalu sall, metspiibelehekiri
Kui jõulud läbi, kingid-kindad valmis kootud, oligi aeg taas uue salli silmade ülesloomiseks  - sellest on saanud üsnagi tugev narkootikum. 29.dets alustasin, 27.jaanuari hommikul võtsin salli raamilt. Tõeliselt kaua tehtud kaunikene. Samas, eks kui tunnid kokku lugeda, mis sellele pühendasin, ei tulegi neid nii hirmus palju - tegemiseks leian ju aja vaid õhtuti ja nädalavahetuste vabadel hetkedel.  Mustri valis seekord Andres, kuna mina oleksin korraga alustanud kolme salliga - mitte ei suutnud otsustada. Valik tehtud, panin siis teised 2 mustrit ootele. Kuna mustriosa kududes tundus mulle, et see saab ehk liiga kitsas, valisin pitsiks laiema mustri - tulemus aga sai isegi jahmatavalt suur, mõõdud sallil kokku 175 x 90cm.

Selle kirjaga oli tegelikult naljakas lugu: nimelt oli see mulle nii mõnelgi netilehel varasemalt silma jäänud ja meeldinud, kuid kudumise I faasis tundus miskipärast järsku, et ''see siiski pole see''. Olin veidi õnnetu...tellimuse täitmise puhul on lihtsam, meeldima peab tulemus saajale...selle puhul aga ei olnud kindlat sihti. 1/3 oli selleks hetkeks juba valmis kootud ning otsustasin, et teen lõpuni. Ja siis, hetkel mil olin salli raamile saanud, mõistsin - see sall on imeline! Just see, kuidas muster välja joonistus, graatsiliselt õievars õievarres... :) See oli/on siiski see!


Haapsalu sall  kinkekarbis
Eile oli sall ka trennis kaasas (iga uus asi on vaja tööl kuduhullust kolleeg Merjele ette näidata ning selline 'demo' toimib meil  vastastikku), kuna ei julgenud nii 'suurt' tööd autosse esiistmele jätta. Pille-Riin vaatas ja õhkas, et tahaks endale....ja täna saigi :) Plaan oli küll selle salliga Etsy imetabast kauplemiskeskkonda katsetada, kuid eks siis järgmisel korral :) 
Haapsalu sall - kokkupanduna

Kootud meriinovillasest haapsalu salli lõngast.
Lõngakulu 1400m / 100g 
Vardad 3,5
Mustrikorduseid laiuses 4 (113 silma), pikkuses 23 (236 ripsirida).

Salli mõõt koos pitsiga 175 x 90cm
(Antud pitsimuster annab lisaks 12cm
Aärepitsi jaoks arvutatud  2 x 480 silma).


Minu tehtud tööd leiate ka siit: https://www.facebook.com/Haapsalusallid


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar