29 detsember, 2014

Haapsalu sall nr.25 - Lehega piibelehekiri ja aastakokkuvõte paari sõnaga :)

Selle aasta viimane sall sai reedel raamile.Kokkuvõttes kahekümneviies, selle aasta arvestuses kahekümnes - ilus ümmargune number igatepidi. Võib tulemusega rahule jääda, lausa 2 salli kuus ei jõudnud, kuid eks peab aega ka muudeks asjatoimetusteks jääma.. On ju sellesse aastasse mahtunud palju häid sündmusi: poja põhikooli lõpp, ilus Eestimaa suvi, 3 võrratut reisi...ja palju-palju muud. On olnud ilus aasta! Ja loodan, et uus tuleb veel parem! Kõige rohkem olen tänu võlgu oma perele, kes on minu kudumishullust siiamaani vapralt talunud. Eks vahepeal kuulen hammaste kriginat, üritades end siis hetkeks varrastest eemal saada, kuid selle möödudes avastanud end taas diivanil...silmad kudumistöös või koekirjal... Lohutan end sellega, et omamoodi on see siiski hea sõltuvus. Aasta algul muigas Andres, et teades minu kaksiklikku püsimatut loomust on ''lootus'', et ma õigepea sellest kõigest tüdinen.. Kas aasta käib ajamäärusena ''õigepea'' alla? Vist mitte...sest siiani ei ole tüdinenud. Aina vaatan uusi ja uusi mustreid, mida tahaks järgmisena läbi kududa. 
Kindlasti tuleb ära märkida, et sain sel aastal avatud oma Etsy-poe  ja ka esimese müügi sealtkaudu tehtud :) Hetkel kui teade tellimusest meilile tuli (vahetult enne Tai-reisi), olin üsna shokis, teadmata kuidas ja mismoodi edasi. Peagi saabus aga veendumus, et antud keskkond on kasutajasõbralik ja sidet ostjaga oli lihtne saada. Sall, mis telliti, läks Inglismaale ja sai hulga kiidusõnu - sellised asjad teevad südame soojaks.
Näoraamatu sallileht - olen sealtkaudu leidnud mitmeid Haapsalu sallide huvilisi, kellele minu tegutsemine on nakkavalt mõjunud ja pusivad nüüd isegi salliteo kallal. Nagu Reesi (minu suur eeskuju sallimaailmas) on maininud, et Haapsalu salle ei saa olla iial liiga palju, olen selle üle väga rõõmus. Just selle üle, et see vahepeal justkui unustustehõlma vajuma kippunud traditsioon Eesti oma käsitööst on taas au sisse tõusmas :) Muidugi on ju ka nende asjadega nii, et kuniks sa ise tegijate seas ei ole, ei tea sa ka kui palju neid tegijaid üldse on - õnneks salle kootakse, ja õnneks mitte vähe! Haapsalu sallid on seda väärt, et neid saaks palju-palju (siinkohal pean tõdema, et mul endal veel näiteks ühtegi pole...).

Veidi ka siis sellest sallist: muster on mitmeid kordi läbi kootud, ehk kudumine oli selle võrra lihtsam. Hea on kududa kui muster on peas, ehk ei pea igat rida lehelt vaatama. Nii õnnestub kududa kusiganes - autos, vahetult enne magamaminekut voodis (on juhtunud), kartulite keetmise ajal kööginurgas (rea kaupa) jne. Sall sai kootud merinos extrafine lõngast. Kui mulle esimesel korral see lõng väga meeldis, just nuppude pärast, mis jäid mõnusalt paksud ja pehmed, siis nüüd, teistkordselt ma seda siiski ei niiväga enam kiida... Sall jääb pehme - ojaaa!, tuleb kenasti läbi sõrmuse, ehk on õhuline ja õrn...kuid ilmselt just see pehmus teeb selle, et peale raamilt võtmist tõmbub sall kuidagi liiga kokku. Kindlasti on teda õlgadel kanda mõnus, sest ta ei torgi, kuid sama on ka Merinos Extra puhul ning edaspidi koon siiski sellest (kuigi, mul on merinos extrafine'i ka helesinisena 2 salli jagu olemas ja toonina on see väga kaunis....mine tea, vb söön oma sõnu veel). 

Sall ise siin, mõnusalt jõuluselt  jäädvustatud koos meie selle-aastase kuusega:Lõng: Merinos extrafine
Vardad: 3,5
Värv: naturaalne valge
Mustrikordi laiuses 5, pikkuses 12.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar