21 juuli, 2016

Haldjalik kleidike väiksele Romile

Kolleegil on armas 3-aastane tütar Romi. Juba aprillis andis Annika teada, et soovib juuli lõpuks tütretirtsule kootud kleidikest ja kindlasti peaksin mina selle kuduma. Mõeldud-tehtud - ega ma ju kleidikudumist karda ja toona oli tööde järjekord ka vägagi hästi paika loksutatud - lihtne ja armas! Kuid elu teeb oma keerdkäike testimaks meie võimeid ja nii ei olnud juuli alguseks järjekorra korrast enam midagi järel... Mais alustatud Katrini oranz kleit oli endiselt prooviootel, tütrele renditud poni oli õnnetu transpordi tõttu igapäevast hoolitsust vajav ning nii ma oma asjadega jännis olingi - kui ikka koju jõuad stabiilselt 8-9 vahel õhtul, ei ole varraste liigutamiseks enam suurt jaksu... Nii venis sellegi, mõõtudelt väikse kleidi tegemisele kokku 2,5 nädalat koos proovide ja ülemise osa topelt kudumisega. Just, topelt, kuna esimene kord sai see liiga pikk ja ka mitte kahekordsest lõngast, nagu sooviti :) Nüüd ongi üks ülemine osa seelikuootel - ehk jõuluks saab keegi järgmine printsess endale kauni kleidikese.
Eile, ääri üle heegeldades ja seelikuosa hõlmikjaki külge õmmeldes tundus endale kleidike igati tio-top ja muidugi üliarmas - oleks veel endal nii väikseid lapsi, käiks nad vist ainult endakootud riietes  - no vähemalt piigad kleidikestes :)
Täna on kleidil proov, pöidlad pihku!

Vööle sätitakse preilile helesinine paelake, mis lisab veel kindlasti oma nüansi ja pidulikkuse.

Lõng: villa-kašmiiri-siidisegu
Värvus: naturaalvalge
Mustriteks: Marge Heeringa südamed alläärepitsis, Lilleaiakiri seelikuosaks (raamatust Haapsalu Rätt) ja Käpakiri 2 käisteks (raamatust Haapsalu Sall)
Vardad: 3,0 - 2,25

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar