09 veebruar, 2017

Haapsalu sall nr.60 - pööratud piibelehekiri

Olen jõudnud uskumatu numbrini veidi enam kui 3,5 aastaga - 60 salli on juba nagu juubel... Ja mul on hea meel, et selleks salliks sai täiesti planeerimatult pööratud piibelehekiri - minu jaoks sallimustrite kuninganna. 

Selle salliga murdsin ka ühe viimase aja ''needuse''. Nimelt on paari viimase salliga (just nende piibelehekirjalistega) olnud mul tõsine äärepitsi mure. Arvutan äärepitsile silmi ALATI raamatus antud valemi järgi, ALATI ühtemoodi ja unustamata ripsiridasid. Õmblemisel aga selgub, et 2-3 sakki jääb puudu... Pitsisilmuseid üle arvutades jõuan aga taas sama numbrini...Ja enam segasemaks ei saagi justkui minna..
AGA lahendus tuli ise mu juurde täna hommikul ja seda tänu ühele väga usinale kursuslasele, Triinule....

 ...olen rõõmustanud oma hea mälu üle - mõnus on kududa kui peale paari mustrikorduse valmimist saad kududa ''pimesi'' suvalisel hetkel. Muidugi ei jää kõik mustrid nii lihtsalt pähe, kuid enamuses on siiski oma loogika olemas, mis soodustavad peast kudumist. Nii ka see......Triin alustas hoogsalt sama mustriga ning saatis mulle hommikul oma tööst foto kus 2 mustrikordust tehtud. Mainis vargsi, et kahjuks on töös üks viga, kuid ta ei hakka seekord harutama - koob endale. Vaatasin fotot, lugesin nuppe õites ja sain aru, kõigis lilledes on temal 6 nupurida, välja arvatud ühes kus oli 5. Istusin ja mõtlesin, et huvitav, miks minu lillevartel kõigil 7 nupurida on?
Selle üle arutlema jäädes lisas Triin foto mustrist ja teate mis? Seal, mustris, ongi 6 nuppu ühes õies!!! Aga mina, suur peast kuduja, olin sujuvalt mustrit enda järgi kohandanud ja kudunud kõikidesse mustrikordustesse 2 rida lisaks. See oli mu valgustushetkeks! Aitäh Triin, et valisid sama mustri - ma ei pea enam pead vaevama, et olen ajaga oma õmblustehnika minetanud :)

Lisaks on see nüüd päris esimene päris lõpuni viimistletud haapsalu sall...ja miks see nii on, saad teada siit:
Mul on mitmeid suuri eeskujusid - pitsikudujad tunnevad neid kõiki..
...Liina Langi, kelle käsitööd imetledes möödus peaaegu aasta enne kui julgesin ise vardaid haarata ja kes on mulle siiani suureks toeks igas küsimuses.
...Haapsalu pitsiprouad, kes on mu jaoks vaieldamatult pitsijumala-staatuses...
Kujutage ette tunnet kui need pitsijumalad Sind märkavad...Sind, väikest kudujat Eelmisel nädalal sain neilt prouadelt memo läbi Liina, et kuna ma olen usin kuduja, siis on neil mulle üks palve - käigu ma ikka sallide ääresakid ka peale raamimist vardaga üle, siis on kõik nagu päris... Jah, tean, et olen seda reeglit ainsana seni haapsalu sallide puhul eiranud, sest mulle endale meeldib konkreetne sakk. Kuid samas olen siiralt nendega nõus - püsigem traditsioonide juures! Kõige selle pika eelloo juurde on salli üldinfo kokkuvõtvalt lühike:
mõõdud 180 x 60cm
värv: lumivalge
lõng: 100% meriino


Ilusat kevadeootust kõigile!
Ivika 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar