26 juuni, 2015

Kootud pitsiline boolero, suurus M


Ma ei ole kadunud, ei ole kudumisestki loobunud, aga see viimane projekt on olnud tõesti paras pähkel. Juba ainuüksi enam-vähem õige lõike leidmiseks läks 2 päeva, siis arvutusteks kolmas päev ja nüüd olen 2 nädalat nikerdanud. Ühte ''projektinädalasse'' sai mahutatud ka väike, kuid väga aktiivne puhkusereis. Aga valmis ta sai ja ilus ka veel pealekauba. Elu esimene nii pitsiline ja õhkõrn.
Kinnitustena leidis kasutust mu oma algne idee, teha üks pael niipalju pikk, et seda annaks selja tagant (boolero alt) viia teise hõlmani, tuua küljel pealt välja ja siduda siis teise hõlma külge kinnitatud paelaga. Paelad ja äärepitsid on heegeldatud.

Et ma ei leidnud alguses päris seda õiget mustrit (sooviti sakilist), kohandasin ise sobiva Karukäpa kirjast nr.2, mis pärit Aasa salliraamatust. Ning tänu ümberjoonistamisel tekkinud ''apsule'' saigi ta selline õige, väga lähedane fotol olnule, mida näidati ja mille järgi boolerot saada sooviti. Algne idee on päris Aqva SPA ajakirjast, kus ta on kootud kleidina seljas meie kaunil lauljataril Hanna-Liina Võsal. 

Taas saan öelda, et tegemise vaev on väärt tulemust. Õnneks on boolero soovija minust ainult veidi-veidi suurem, ehk et ma sain siiski pidevalt töö käigus suurusel silma peal hoida. Pealmine hõlm oleks võinud saada tema jaoks veidi pikemalt küljele ulatuv, kuid ka valmis variant sobis kenasti.
Võrreldes kleidi kudumisega saan siiski öelda, et see oli keerulisem arvutamine kui toona. Samas, mis pakuks suuremat rahuolu kui keerulise ülesande edukas täitmine.


Hingevärinal käisin eile (enne kinnituste lõpliku valmis tegemist) tellijale selga proovimas...ja sain kergendusega ohata, et oli täpselt paras.
Kas ma teeksin midagi järgmine kord teisiti? Jah, kindlasti teeksin selja peale kokkuvõtted kahte kohta ja väiksemad. See ei ole lihtne arvutus, et mustrit klappima saada, kuid kindlasti saab tulemus ilusam. 


Lõng: 70% vill, 20% kashmiir, 10% siid
Värvus: naturaalne valge
Lõngakulu ca. 50g
Varras 3.0
Lisaks kaubandusest leitud kaunistus sidusele.


Alguse valu ja võlu


Peaaegu valmis


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar