16 november, 2015

Haapsalu sall nr.47 - Maailma ilusaim sallikiri


Olgugi, et sügis on sel aastal andnud meile pikalt aega endaga harjuda - pehme ja soe olnud - on õues siiski niiske ja nii sai sall toas üles pildistatud.
Maailma ilusaim sallikiri – olen kaua seda mustrit raamatust vaadanud (’’Haapsalu sall’’, kõige viimane muster), kuid foto baasil ei saanud hästi aru, mismoodi muster jooksma saab – kas tekib mingi konkreetne kujund või läbiv joon.. Pildid raamatus on ju väiksed ja üsna sageli ei anna edasi seda ilu, mis on elusuuruses salli vaadates. Et seekord oli mul vaid nädal enne suurema projekti algust, ei tahtnud nupulist (aeganõudvamat) mustrit valida ja saingi selle läbi kududa. Tegelikult ei saanud ma kududes poole sallini aru, mis sellest mustrist koorub – üks igavene säbru oli. Ja ega päriselt tuligi muster esile alles raamile tõmmatuna – ja ’’säbru’’ vist olekski kõige õigem sõna seda lõpuks siiski ka väljendama.

Salli nimest - nimelt oli aastaid tagasi tellitud üks selle mustriga sall Ameerikamaale ning paar aega hiljem oli esitatud sealt tellimus 100’le sallile, sest just see muster olevat maailma ilusaim sallikiri. Kas on?, jäägu igaühe enda otsustada.


The autumun has been warm and soft – gave us time to use with him, but it’s still damp outside, that’s why I made photos inside.
The most beautiful shawl pattern in the world – I’ve watched this pattern several time before, to understand, why it has that kind of name. Photos in the book are small and does not convey the true beauty, that is seen when shawls are ready.
Actually I did not realize until the completion, what exact image will form. This pattern was easy to knit, but quite ''frizzy''.
About the name story – some years ago 1 shawl went to USA. Some time later, there came the order for 100 shawl – because of the most beautiful shawl pattern in the world. Is it?, let eveyone decides herself :)Mõõdud/Dim.: 170 x 70cm
Lõng/Yarn: HEA, 100% villane / 100% wool
Värvus/Color: piimvalge / white

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar