05 oktoober, 2016

Kaunis kootud pruutkleit imekaunile pruudile, Airile

Mis kangastub teile, kui räägitakse kootud kleidist?
Kudum kui selline, tekitab vähemalt minus alati ettekujutuse väga soojast, maavillasest kehakattest, mida kantakse talvel...aga võta näpust, tegelikkuses võib kootud kleit olla õhkõrn ja imehästi sobida pruudile kandmiseks pulmapäeval...

Suur rõõm on näha õnnelikke inimesi!
Soovin siiralt, et rõõmu ja õnne ja armastust jaguks sellele imekaunile paarile pikkadeks pikkadeks aastateks!

Et ilufotograafi nägemust antud kleidist saab näha alles 2 kuu pärast, siis kasutagem kiirpilgu heitmiseks õhtufotograafi Indrek Toom'i tehtud fotosid. Kindlasti ei suuda ma enda teada jätta ka ilupilte siis kui neid saadetakse….

Õnnelik pruutpaar
Airi sõudis abieluranda 1.oktoobril, kandes seljas seda, minu kootud kleiti..
Tunnistan siiralt, et olen varbaotstest juuksejuurteni uhke selle üle, et ta usaldas selle suure ja vastutusrikka töö mulle. Ja eelkõige olen tänulik Liinale (Rees), kes usaldas mind talle soovitada – südamest aitähid teile! Ma sain super kogemuse lisaks!

Kaunis pruut

Kleidi kudumiseks kulus täpselt kuu ja algas see ikka korraliku paanikaga – kõik oli justkui valesti…aluskleit ei saanud selline, nagu oleks olnud vaja; algselt ostetud pits (mida sai mõeldud kleidi ülemiseks osaks), sai vale värvi ja liiga pitsiline…uus aluskleit oli alumisest osast liiga kitsas jne, jne… Vaene Airi…Samas oli ta ise nii positiivne, naeris viimases proovis, et tal on enamus asjadega nii, algul läheb kõik vales suunas ja siis saab kõik korda nagu võluväel :)


Kootud on lõngast, mille koostises on 70% meriinot, 20% kazmiiri, 10% siidi – imeliselt pehme ja hästihoidev. Alumisse äärde sai silmi 670, mis kahanesid 210’ks suure kokkuvõtmise lõpuks ja edasi läks juba kiirelt – veidike kokkuvõtmisi vöökohas ja veidike silmade lisamist rinnale…käised, ääreheegeldus ja oligi valmis. Muidugi vahetasin ka jooksvalt vardaid väiksemate vastu, et asi paremini hoidma jääks. 
Kootud osa kaaluks sai 183g - imeliselt kerge, kas pole?
Värvus: naturaalvalge 

Ja just selle kleidi peale teatas Loora (mu hetkel veel 14-aastane tütar), et tema soovib ka kunagi abielluda minu kootud kleidis....juba pelgalt see avaldus tõi pisara silma :)  


Kellele pruudikimpu?
Proove tegime kokku 2, ja viimase lõpu sain kududa Jaanikalt laenatud reguleeritava mannekeeni abiga. 5 päeva enne pulmi saatsin kleidi Cargobussiga Pärnu poole teele ja jäin jumalat paluma, et kõik sai nii, nagu plaaniti…ja tundub, et sai. 

Kaunis AiriAITÄH! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar