29 august, 2017

Cäroly pruutkleit..

..ehk midagi saan juba näidata :)

Selle suve esimene pruutkleit abiellus 24.augustil. No tegelikult abiellus ikka pruut kes selle tellis, kuid natuke nagu ikka kleit ju ka...
Nende piltide ootus on senistest kleitidest olnud kõige pikem, ligi 3 kuud. Kui Cäroly aprilli alguses otsustas, et ta tahab siiski kootud kleiti, oli mul oma suvekalender justkui täis bookitud. 2 kleiti olid kirjas juuni/juuli peal ja enne oli plaanis veel paar salli kududa. Võtan targu alati aega, et jääks vajadusel ruumi ka väikesteks ümbertegemisteks - vaatamata kogemusele võib juhtuda valearvestusi, mis omakorda võib tähendab näiteks nädala jao tehtud töö ülesharutamist. Koos nuputades leidsime lahenduse – sallid jäävad ära ja koon tema kleidi kõige ennem, ehk alustan kohe aprilli lõpus.
Idee mustrite osas oli Cärolil olemas, ilus joonistatud visand laekus meilile – väga mõnus oli nii kuduma hakata. Siiski, väikese muudatuse tegime plaanides - algselt soovis ta üleni piibelehekirjalist kleiti, kuid et lisada veidi ’’värvi’’ mustrisse, sai alumine osa siiski lahendatud sirelilehekirjaga. Tõime jumeks piibelehepaanid pikalt seelikusse.
Sirelilehekiri tähendab kudumise algust vöökohast allapoole, mis mustreid vaadates tähendab, et vöökohas tuli alustada hoopis pööratud piibelehekirjaga. Et seelikuosa ongi alati kõige aeganõudvam, kulus sellele ca 3,5 nädalat. Ümberkudumisi polnud. Kleidi alläärt lõpetades, 758 silma varrastel, avastasin viimasel real, et olen unustanud ’’äärepitsi’’ kuldreegli – koo ripsis!!! Need, kes haapsalu salle koovad, teavad seda miks, kuid neile, kes ei koo selgituseks – siis ei hakka äär krussi kiskuma. No egas midagi, pole ju asju mida ei anna lahendada – heegelnõel kätte ja rida poolsambaid allaäärde lisaks! Nii saigi muster justkui ka raamitud.
Et saada mingitki ülevaadet ajakulust kleitidele (koon neid ju põhitöö  ja koduste tegemiste kõrvalt), panin sel suvel kudumise algused-lõpud kirja. Cäroly pruutkleit valmis ajavahemikus 17.aprill – 27.mai, ehk 5 nädalat. 100 töötundi kindlasti, võib-olla veidi lisakski. Et mulle meeldib kui saan kleidi lõppviimistluse teha aluskleidi peal (omades seda kodus), saatis Cäroly selle mulle smartpostiga Tartusse. Tagasi sai ta selle 4 päeva hiljem, mil viisin selle talle rongijaama – hops rongilt maha, kleit sülle ja kojusõit sai koos kleidiga alata. Paar päeva hiljem sain kodus tehtud esimesed fotod ja teadsin, et oodata on imeilusaid päris pilte… Eile õhtul sain 2 esimest – istun ja imetlen siiani. Kindlasti jagan 10 nädala pärast (jah, see on aeg, mis kulub pulmafotograafidel piltide töötlemiseks!) ka lisa.
Siinkohal märgin ka selle, et kõik selle suve pruudid olid tallinlased – seega asukoht ei ole kindlasti takistuseks kui tahad konkreetset endale sobivat pruutkleiti. Cäroly puhul näiteks saime hakkama vaid 3 prooviga, millest üks oli mõõtude võtmiseks.
Ja nüüd, nautige pilte!
Pruutpaarile aastateks õnne ja tänan, et usaldasite!
Saladuskatte all saan öelda sedagi, et viimase selle suve pruutkleidi (kolmanda siis), annan täna üle ja laupäeval, 2.septembril astub Liilia sellega juba altari ette 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar