29 detsember, 2017

Hiigelpikk vaikus ei tähenda lõppu!

Ehmatusega avastasin, et ma pole juba mitu kuud siia jõudnud...kas tõesti oli Grete kleit viimane, mille pilte näidata sain?
Ohh mind - mu vardad on ju kogu aeg käinud ja olen kudunud nii haapsalu salle, randmesoojedajaid kui sõrmusepatju...aga no kus on tõestus, fotod?
Väike ülevaade vaikuse perioodist:

Esimese kleidikoolituse emotsioon
28.oktoobril toimus mu päris esimene kleidikoolitus Tartus, kus osalesid juba 15 usinat ja tubli kudusõpra! Tegelikult ma kohe suurema auditooriumi ette ikka minna ei julgenud (15 naist on, uskuge mind, suur väljakutse) ja tegin kolmele katsejänesele esimese tunni vahetult enne seda. See andis arusaama, millele enam tähelepanu pöörata, kus võib tekkida küsimusi ja mis etappidest enam rääkida. Aga eks iga koolitus on andnud natuke lisa ja nüüd, peale 3 kleidikoolitust tunnen end juba päris kindlalt - seda enam, et esimene kursuslase poolt kootud kleit on valmis ja mitmed kohe-kohe valmis saamas. See on parim kiitus õpetajale! Et meil on kursuslastega ka oma leht näoraamatus, siis näen iganädalaselt kleidikeste sirgumisi. Sealtkaudu saavad kõik kursusel osalenud ka peale koolitust abi ja nõu, kõik ju ei pruugi meeles püsida :)

Teine ja kolmas kleidikoolitus toimusid novembris Tallinnas ja detsembri alguses Pärnus - igati meeleolukad ja inspiratsiooniandvad. Nii äge on tunnetada õhinat ja uudishimu, tunda kuidas sõrmed ja vardad sügelevad alustama :)
Ja vahepeal ju olid ka väiksemad (sallikooolitused) ka Tartus ja Viljandis - taas soojad kohtumised ja toimetamised. Ma olen uhke, et Eesti naised on käsitöölainel.  


Kleidioolitustega liigun aasta alguses Rakverre, 20.-21.jaanuaril ja siin on veel vabu kohti!
Kõige kiiremaks registreerimiseks kirjutage mulle otse: haapsall@gmail.com  

Edasi on plaan jõuda Saaremaale, kuid tundub, et hetkel ei saa me veebruari gruppi täis...samas on Tallinn taas ootel...ma jõuan ka sinna!
..ja nüüd ehk isegi kõige olulisem - terve see sügis ei lastud mul nädalavahetustel laiselda - ma käisin üle väga hulga aja ''koolis'' ja tänu sellele oli mu ainus täiseti vaba nädalavahetus 18.-19.november. Tunnistan, tempo ajas vahepeal hulluks, sest ega siis koolitusel me vaid laupäeviti tööd teinud - nädala sees tuli etapiti muudkui äriplaani kokku kirjutada, kuni siis 25.novembril seda ka kaitsesin. Edukalt :) Uuel aastal näeb tänu sellele ilmavalgust tuttuus käsitöökudumite ja -koolituste firma :)Sellest kõigest aga siis juba uuel, peagi algaval aastal! Seniks püsige kudulainel ja hoidke vardad soojas!


Aitäh, et olete olnud minuga ja lähme aga koos edasi!
Ivika

1 kommentaar:

  1. You are a hard working women, very talented! wish you all the luck, health and happiness! Mieke

    VastaKustuta