12 jaanuar, 2018

Kleidile! Kleidile!


Ühel õigel naisel on alati valikut..ka kleidivalikut!

Eelmisel nädalavahetusel sain lõpuks valmis oma ''koolituskleidi'' ja juba kolmapäeval õnnestus kleit pildistamiseks ka stuudiosse saata. Et ühte kleiti pildistada on ikka väga lahja, siis korjasin küla pealt kokku varem kootuid ja kodust lisaks esimese ja teisena valminud kleidid..nii oli modellilgi ka vaheldust ja tulemus sai võrratu!
Mis on koolituskleit, tekib küsimus?
Korraldades ja läbi viies kleidikudumise koolitusi on sinna vaja alati mingit nö. näidist. Paaril korral on mul vedanud, mõned pruutkleidid on trehvanud samal ajal olema hoolduses ja siis olen nende omanikelt palunud, kas võin neid näidata. Aasta lõpus Pärnu koolituse eel aga avastasin ehmatusega, et pitskleidi koolitus küll, aga mida ma neile näitan? Õnneks on mul kaks kleiti kodus olemaa (esimese ja teisena kootud), täis kudumise ja mustrisobitusvigu, kuid mis seal ikka - kaasa said need. Tegelikult on ju iga ise läbitehtud viga ka hea, nende baasil tean kursuslastele rääkida ja näidata, mismoodi vead näha jäävad ja mida nemad peaksid vältima. Aga et oleks ikka ka silmale hea vaadata oleks, ja et ma nägin Tallinna kleidikursusel imelist valmis kleiti, otsustasin kursuste tarbeks eraldi pitskleidi teha. Sellise, mis endale ka selga mahub :)


see päris-päris esimene, aastal 2015

esimesele järgnes kohe teine :) 2015
Meeldetuletusena:
Punane kleidike on mu päris esimene katsetus kleitide vallas. Hirmus suus soov oli ja hirmkiiresti sai ka valmis (nädalaga) - see viimane ei pane imestama, kudusin toona ju lausa labidavartega (3,5'ne varras) :) Kude on lähemalt vaadates üsna jube ja muster ei jookse sugugi nii hästi kui peaks - arvutusvead.
Sinise kleidi tellis aastal 2015 Loora endale - varda võtsin peenema, kude sai parem, kuid mustrite kokkusobitusvead tekkisid ikka. Neid vigu aga oskan nüüdseks vältida, ehk need vead olid vajalikud :)


Mul on hullult vedanud fotograafiga - Tjorven on nii hea silma ja stiilitunnetusega ja lisaks oli tal ka modell omast käest võtta (kes muide on superhea ratsasportlane!) - Stefani.
Tjorven on muide ka ise ratsutaja, mistõttu näiteks on tema tehtud võistluspildid alati väga väga hästi pildistatud - ta teab täpselt millist hetke jäädvustada :) Tema on käinud ka meie suuri sõpru pildistamas ja tulemus on olnud enam kui superarmas.
Oranzi kleidi lugu lugejad juba teavad - telliti Pärnusse ja sai liiga paras. Ehk see kleit jäi toona kappi seisma kuniks leidis täpselt õiget mõõtu kandja ja nüüdseks on juba üle poole aasta olnud kilomeeter eemal elava kena ''naabrinaise'' riiulis. Ja seda oligi fotosessiooniks nii hea lähedalt laenata.
just NII õhulised need kleidid ongi!
Valge kleit on heegeldatud - esimene katsetus selles vallas ja leidis ka õnneks ''naabrinaise'' näol parajat mõõtu kandja. Muide, see oli suvel ta leerikleidiks!

Ja sellised nad said! Jah, õige! Kes märkas, siis seda nö. koolituskleiti (esimesel foto kõige tumedamat) antud fotode seas suure pildina polegi - aga tuleb, ma luban! Et see on nö. uus kleit, kirjutan selle kohta veidi pikemalt ja eraldi! Seniks mõnusat talve ja püsige lainel!

Ivika

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar