23 november, 2018

Kaunis ja õrn käsitsi kootud pruutkleit Marisele - Maris ja Robert, 13.oktoober 2018

Kaunis kudum sünnib soojast koostööst!

Maris kirjutas mulle juulis – see kiri oli täis soojust ja armastust käsitöö vastu. Et tema kallim, Robert, oli talle teinud abieluettepaneku tavapärase kihlasõrmuse asemel haapsalu salliga, oli kootud kleit tema jaoks ainumõeldav lahendus pruutkleidiks. Ja ma olen siiralt õnnelik, et selle soovi täitmiseks valis ta minu. Meie peaaegu kahekuuline koostöö oli täis soojust, sära ja imearmast vahetut suhtlemist - aitäh!

Mustrite valik oli lihtne, Maris ei peljanud rombe ja nii sai kleidi seelikuossa mulle endale väga armas Aasa kiri ja ülaossa Tõllakiri Haapsalu rätiraamatust.

Kleidi alguseks sai loodud varrastele 920 silmust, mida siis vastavalt mustriarvutustele sai jupi kaupa vähendatud. Jah, tõsi, mulle hullupööra meeldib kleidikudumisi alustada alt äärest - nii saab mahukam osa ennem ära ja kui oled jõudnud puusani, on kleit justkui valmis - no mis see ülaosa ~200 silmusega varrastel enam teha on! 


Et Maris elab ka Tartus, oli seekord ka mõnus proove teha - nii kui veidi kahtlema jäin, sõitsin kohale ja tõmbasime kleidi üll - nii sai garanteeritult kõik õige... Ja ega ma salga  - mulle endale hullupööra meeldib! 

Kleit sai kootud villa-siidi-kašmiirisegusest lõngast, kaaluks tuli kokku veidi alla 200grammi! ja on alumise ääre laiusega 3,6 meetrit – mõnusalt lendlev ja õhuline. 
Aluskleidi õmbles Maris ise linasest, kuna tegelikult on ta ise suurepäraste oskustega käsitööline igal alal. Paar korda proovi tegemas käies nägin, milliseid imelisi kindaid ta kudus ning lõpukingiks maalis ta mulle mälestuseks selle imearmsa taldriku kleidi sisse kootud mustritega. See kingitus oli nii ilus ja hingesoe, te pisarad kippusid silma - no mõni inimene kohe on armas, kogu olemuselt :)


Ma olen väga-väga õnnelik, et mu teele saadetakse nii sooje ja armsaid inimesi! 
Olgu teie tee täis üksteisemõistmist ja armastust, leidke igasse päeva üks killuke päikest!

Fotod: 13.10.2018 ja fotograafiks Sigrid Kuusk Photography

Aitäh!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar