11 jaanuar, 2012

Ilusat alanud ja juba mõnda aega kestnud aastat!!

Ei, ma ei ole kadunud ega lõpetanud blogimist - olin lihtsalt jõulupuhkusel, mis venis pikemaks kui keegi arvata oskas :) - see siis Janikale, kes eile nii armsalt juba muret tundis, mis juhtunud on :) Juhtus see, et enne jõulu puhates ei tahtnud kodus arvutis olla, tööl olles ka õhtuti ei tahtnud enam...ja siis, aastavahetuse paiku olin jälle hõivatud kõige muuga peale arvuti. Nii me jõudsimegi jooksvalt siia, 11.-sse jaanuarisse, mis lõpuks kirjutama end sain.
Ega ma tegelikult väga ka mäleta, kuhu pooleli jäin oma tegude ülesmärkimisega, kuid topelt ei pidanud ka kärisema ju ;)

Enne jõule oli mul siis nädalane vacatsioon, mille suures osas täitsin kudumise ja kokkamisega -
sain Karolinile kindad valmis; endale lõpuks ka villasokid jalga (just, need kirjud postituse algusest); kolleegi soovil kudusin 3 salli, mis ta oma tuttavatele jõulukinkideks pakkis (pilte neist ei saanudki);
jõudsin kolleegidele linnakontorisse martsipani-jõhvika kringliga külla; sain tööalaselt pead valutada kui üks auto kaheks päevaks ära otsustas kaduda;..jne, jne.. Tegemist jagus ja nagu ikka, libises puhkus imekiirelt käest.
16.detsembril oli minu firma jõulupidu restoranis Volga, 17.-ndal Andrese oma Wildes...edasi tuli juba ''jooksvalt'' kodune õdus jõuluõhtu koos vanemate ja Riina-Ennu perega. Jõuluvana ei käinud, kuid ema elukaaslane Toomas sai selle austava ülesandega, pakid laiali jagada ja kõik ära kuulata, kenasti hakkama. Lapsed said oma rõõmuks mis olid soovinud - kirjad olid ju varakult valmis kirjutatud - ja meilegi jagus meelepäraseid tooteid, mis kenasti pakki olid pandud.
Ise panustasime kinke tehes seekord ''kodukootud'' asjadele - lähemad inimesed said kõik pakikese omameisterdatud trühvleid, Helvele jagus 1 säbrusall ja naabripere sai endale ka soojad isekootud sokid jalga.
Jõulu ja aast
avahetuse vahel jõudsime siis ka Robertile külla - minu ekskolleeg, kellega suhtlus on siiamaani meeldivalt säilinud ja kellega Andresel jagub alati juttu kauemaks. Tagantjärele vaadates lausa mitmeks õhtuks :)
Aasta esimesel päeval ärkasin hääletuna, olles peale seda terve nädala jagu peaaegu haige - peaaegu seepärast, et tööl käisin, kuid nohu ja köha olid tapvad. Neljandaks päevaks oli tunne, et ega ma vist sel aastal enam terveks saagi, kuid tänaseks on ime sündinud ja nohust on järel vaid kribal :D

Et sel aastal jäid kõik pühad kuidagi liiga täpselt nädalavahetustele, ei olnud 2.jaanuaril tööle tulles küll mingit teistmoodi tunnet - unustasin enamusele uue aastagi soovimata :p
Uue aasta esimeseks käsitöö tööks tegin endale kontorisse tubased kindad - ajuti, kui ilm tuulisem on, kipub siit akna vahelt koledasti puhuma ja siis on ju hea, kui käpad soojas on, kuid samas ka töö tegemata ei jää :) sellised nad siis said. Mustri leidsin Dropsi mustrilehelt ja otsustasin katsetada - vaatamata mustri lihtsusele aga sain 2 esimest algatust üles harutada ning kolmas, mis peaaegu valmis sai jäi ka siiski seisma. Esimene kord oli silmi liiga palju - kindad jäid laiaks, selgus peale 3 mustriosa valmiskudumist - silmi oli vardal 14 ja va
rdaid olid 1,5'sed. Vähendasin silmi 8'le - tulemus: kitsas. Võtsin varrastele 10 silma ja kudusin rõõmsalt kuni sõrmede jaotuseni.. Siis sain kätte oma ''õiged'' vardad (mis olid jõulupuhkuse ajal ununenud tööle koos oma poolelioleva sokiga - ja alustasin otsast. 2,5'stele varrastele lõin 12 silma igale ja et kõik klappis, said kindad ka kiirelt valmis. Nüüd on hea neid siin aegajalt kätte libistada ja sooja nautida ;)
Millest veel? Ehk veidi siis köögipoolekatsetustest ka ja üldpealkiri võiks olla ''kuidas ma kevadrulle tegin''.
Kõik sai alguse mitu päeva ennem, kui leidsin SL Õhtulehest ühe huvitava päevaretsepti - suistukana-sinihallitusjuustukastmes tagliatelle ja võtsin end kokku katsetamaks. Toit sai ülihea, nii et Andres, kes õhtuti eelistab mittesöömist, tõstis endale teisegi portsu ette ja mõmises vaid end punni süües :P
Et see nii hästi läks, valisin järgmiseks järgmise päevaretsepti, milleks olid Tai köögivilja-kevadrullid. Nendega meenub mulle alati Tenerife-reis koos Andresega ja hilisem Korfu-trip Systemairi kolleegidega, kus mõlemal korral need rullid mu keele alla ähvardasid viia... Ise aga seni neid teinud pole, pelgasin filotainast - on teine selline peps - õhuke ja kiirelt
kuivav. Eelmisel laupäeval aga võtsin südame rindu ja hakkasin tegema. Tulemus sai super! kui vaid seda eelnenut poleks olnud :p
Hakkisin-riivisin valmis kapsa-porgandi, paprika, küüslaugu, sibula ja panin pannile. Riisinuudlid vee alla hauduma ja et tahtsin teha rulle kanaga, pruunistasin sellegi kiirelt pannil. Segu valmis, hakkas filotaignaga eksperimenteerimine. Et retseptis oli soovitus küpsetada rulle suuremas õlis ntx wok-pannil, tõin minagi oma aastaid tagasi, kuid siiani kasutamata seisnud wokika sahvrist välja. Õli pannile, pliidiplaat kuumenema ja ise laua taha rulle täitma....kuni ninna hakkas kerge kõrbekas. Hetkel, mis pilgu pliidile suunasin, vaatas mulle vastu köögikubusse tõusev must paks suits :p...hetk hiljem olid seda suitsu täis terve köök :p Esimeseks reaktsiooniks oli tuletõrjealarmi laest maha kakkumine - iss magas lõunauinakut. Siis kiirelt pann rõdule, aknad/uksed - niipalju kui tol hetkel oli võimalik - lahti. Vingu oli terve elamine täis - Loora oli nutikas, läks trepile, Erik tormas suure toa aknale ja hingas sealt värskemat õhku, ise üritasin ventilatsiooni ja akende abil rulle edasi veeretada... Wok-panni ma rohkem ei katsetanud... Rullid said valmis ka tavalisel pannil ja lõpptulemus oli maitsev ning hetkel mil Andres, kes lõunaund nautis, end üles ajas, olid vingust järel vaid selle järgi lõhnav mina ja laste emotsioonid :) Säh sulle uus wok-pann!

Hetkel jõudsin lõpuks varrastele Elise kindad, musta-valgega tulevad need üliilusad..vähemalt ma ise olen rahul, armastades kontraste. Edasi ootab kohe-kohe järjekorda jõudev boolero Eda tütrele ja siis Loora sall, mille tarbeks tundub et nüüd ''just see õige'' lõngakombinatsioon leiti.

...ja nüüd ei meenugi enam midagi...mis oleks nii tähtis, et ülestähendamist vajaks, seega jääme uute ''tegudeni'' .. ja veelkord, HEAD SEDA AASTAT TEILE KÕIGILE!

2 kommentaari:

  1. Hola tupsu! Vaadates seda pilti neist valgetest kinnastest tundsin, kuidas mul ka käpad külmetama hakkasid :( Ma nii tahaks neid valgeid kindaid endale... nii tahaks... Sul on ju mulle jõulukink tegemata ;) Tundmatuks jääda sooviv tegelane.

    VastaKustuta
  2. Hei Sullegi, kaunis tundmatu! Istun ja mõtlen omaette, kuidas sai see juhtuda, et Sina mul jõulude ajal meelest läksid...ja välja ei suuda mõelda...?!? Andesta, kui suudad! Teen Sulle kindad, kindlasti teen - ei saa ju lasta käpakestel külmetada...iseasi, kuidas ma need Sulle toimetada saaksin (kratsib kukalt)? Jätan nad ehk kuhugi? Näiteks kolmandama kuuse alla Kavastu tee papli-alleel, veebruarikuu kolmandamaks nädalavahetuseks?

    VastaKustuta